sobota 15. července 2017

Zahrada v barvách duhy

Říká se , že jaký zahradník, taková zahrada. Něco na tom bude, když se na tu svou podívám. V životě mám ráda pestrost a na zahradě jakbysmet. Žádné vyladěné záhony, spíš všehochuť barev i tvarů.


Když pak všechno kvete, připomíná mi to všechny barvy duhy.Znáte je? Duha začíná červenou. Tu reprezentují montbrécie Lucifer, které ční nad ostatními květinami jako plameny ohně.


Následuje oranžová. To není zrovna moje oblíbená barva. Ale rozkvetla další oranžová denivka.


Žlutou nemusím dlouho hledat. Nabízí se slunečnice, třapatka, měsíčky anebo divizna.

Zelená je všude kolem, na květech se vyskytuje spíš výjimečně. Navíc zelené květy jsou pěkné v kytici, ale na zahradě v té zeleni kolem moc nevyniknou. Až tahle echinacea rozkvete, samozřejmě nebude zelená, ale bílá.

 
Následuje modrá. To je jasně boubelík. Zajímavá a nepříliš rozšířená trvalka. Krásná má i poupata nejen květy.Všechny barvy duhy uzavírá fialová. Tak kvetou právě ostrožky. Vyrostly samovýsevem z loňských květin a vytvořily si samostatný záhon.


Jemně fialově kvetou také hosty. Věřili byste, že někde jejich květy odstraňují, protože kazí rostlině vzhled? Mně se hosty líbí bez květů i s nimi.


A co vaše zahrady? Preferujete nějakou barvu nebo ji máte taky rádi pestrou duhovou?

8 komentářů:

 1. Dobré ráno Míšo, také mám svoji zahradu "duhovou". Jsem ráda, když zahrada květe od jara do podzimu a je stále "na co koukat" a je plná barev, které se prolínají, doplňují, překrývají a vystupují ze zelené jako drahokamy. Také já jsem takový barevný člověk, nosím všechny barvy, žlutou třeba jenom v malé doplňku -šátku, který mi rozsvítí černé šaty do kanceláře. Barvy mne provázejí na každém kroku, zdá se mi o nich, ale nehledám ve snářích jejich výklad. Máš krásnou zahradu, plnou barev.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Diano, taky mám ráda svět barevný, i na sobě mám ráda krásné barvy. Krásný barevný svět
   přeje Míša

   Vymazat
 2. Musím sa priznať, že ja až tak farby v záhrade neriešim. Ak sa mi nejaký kvietok páči posejem, zasadím...Možno to vyzerá trošku chaoticky, ale pre mňa je to najkrajšie miesto na svete :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Moniko,
   mám to přesně tak. Příroda to taky neřeší a vzdávat se kytek jenom proto, že se mi barevně nehodí, nechci.
   Krásné barevné léto
   přeje
   Míša

   Vymazat
 3. Nádherně barevná zahrada! Budu se chodit kochat pravidelně :-)
  Zuzka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Zuzko, jsem ráda, že se Ti u mě líbí. Já zase ráda nakoukla k Tobě.
   Zdraví Míša

   Vymazat
 4. Krásné kytičky, přeji prima dny, M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martino, děkuji za zastavení.
   Zdraví Míša

   Vymazat