úterý 12. prosince 2017

Předvánoční Kravaře

Pokud chceme před Vánoci nasát předvánoční atmosféru, míříme rádi do Kravař. Na zdejším zámku se každoročně v tomto období koná vánoční jarmark tradičních řemesel. K tomuto účelu je zámek vždy krásně slavnostně vánočně vyzdobený.Už před zámkem nás vítá spousta stánků s občerstvením i výrobky. Je tady i kolotoč pro děti. Naše teenagery už naštěstí nezajímá.Další atrakce pro děti jako zvířata a dílny jsou na zámeckém nádvoří.Při procházce jednotlivými sály můžeme sledovat různé řemeslníky jako řezbáře nebo skláře přímo při práci. Dají se zde také pořídit drobné dárky nebo vánoční nezbytnosti jako baňky, svíčky nebo perníčky. Sváteční výzdoba je laděná do bíla a zámku sluší.
Zajímavá je prohlídka zámecké kaple. Samotná kaple je krásná, ale právě nyní je navíc celá vyzdobená paličkovanými ozdobami. Ty slouží místo baněk k ozdobě stromečků. Nezvyklé je použití této techniky k výrobě betlémů s paličkovanými krajkovými postavami.V zámecké kapli jsou vystaveny také salónní hudební hodiny s polyphonem a je nám názorně předvedeno, jak přehrává různé melodie.


Předvánoční jarmark v Kravařích je pro nás už dlouhé roky jistota příjemně stráveného odpoledne. Letos opět nezklamal.

4 komentáře:

 1. Než jsme se přestěhovali z Opavy, jezdili jsme každý rok. Ale poslední léta tam bylo tak narváno, že už jsme z toho takové potěšení neměli.
  Není se čemu divit, je to krásná výstava, ojedinělá v kraji.
  Krásný předvánoční čas!
  Zuzka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Zuzko, jezdíme tam v neděli odpoledne a není to tak hrozné. Taky nemám ráda davy, to mě v poslední době odrazuje od návštěvy mnoha krásných míst.
   Klidný adventní čas přeje Míša

   Vymazat
 2. Škoda, že je to od nás tak daleko. Musí to tam být úžasné.
  Měj krásný advent. Pa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Dý, zámek není během roku zvlášť zajímavý, ale dvakrát ročně na Velikonoce a Vánoce se promění v místo, které by bylo škoda nenavštívit. Určitě máte v okolí taky takové místo.
   Klidný předvánoční čas přeje Míša

   Vymazat